Dress Up Kampány:
A Generation Dilemmas 2018. nyári motivációs kampánya
Motivációs kampány fiatal lányoknak. Hazai sztárok buzdítják a tudatos öltözködésre a fiatalokat. Vendég: Bereczki Enikő ifjúsági szakértő.
„Az öltözködés a kommunikáció egy formája – nem mindegy, hogy milyen jeleket adsz magadról”
– mondja Bereczki Enikő generációs szakértő. Hogyan öltözzünk fel, hogy biztonságban legyünk? És hogyan öltözzünk fel egy-egy szerepre? Álom-állásoddal pl. összeférne a tegnap posztolt fotód? – írja az M2 Petőfi TV a kampányról, nézd meg az interjút!
Olvass a blogon a témáról!
MI A KAMPÁNY CÉLJA?
A Pán Péter Stop! blog országos szemléletformáló kampányának célja, hogy motiválja és egyúttal felhívja a figyelmet a nők, főképp a fiatal lányok, gyermekkorban lévők online és offline megjelenésére. Motivációs videóüzenetekben szólítják meg ismert médiaszemélyiségek, szakemberek és kortárs fiatalemberek az ifjú hölgyeket, hogy vigyázzanak magukra, és ne tegyenek fel az internetre olyan fotókat, videókat önmagukról, amellyel szexuális zaklatásoknak tehetik ki magukat. A kampány informatív és inspiráló spotokkal, cikkekkel, közösségi média megjelenésekkel és előadásokkal szeretné buzdítani, motiválni a fiatalokat az elővigyázatosságra, megválaszolni a legfontosabb kérdéseket, segítséget nyújtani.
YOUTUBE
Hamarosan indulnak a mini videóinterjúk is a Youtube-on!
Miben segíthetünk?
A leggyorsabban úgy érhetsz el, ha rákattintasz erre a gombra!
Néhány részlet a kampány videóinterjúiból
Napjainkban a „casual jött be, mint életstílus, mely rögtön a kényelemre és a levetkőzésre asszociál. Ez egy téves megközelítés.
A „casual” pontosan azt jelenti, hogy nem formális vagy üzletközpontú. Mára ez sajnos teljesen összekeveredett, mindenki keveri a stílusokat. Kezdenek teljesen kivetkőzni magukból, nem szégyellve megmutatni idomaikat. A legrosszabb, hogy a fiatalok ezt látjak az utcán, az interneten.
gondolják át mit vesznek fel, mert annak lesz egy üzenete, valamilyen hatást mindenképp kivált másokból.
Hogy sikerült-e elérni? Úgy gondolom, hogy már eddig is több százezer emberhez sikerült eljuttatni ezt az üzenetet többféle formában. Ha elgondolkodtatta őket, sőt, akár változtatnak is rossz szokásaikon vagy tudatosabban posztolnak, öltöznek, vagy ha most nem is, de egyszer eszükbe fog jutni az, amit hallottak vagy olvastak, akkor már az siker. Iskolák és egy vidéki település kultúrháza is megkeresett, hogy ott helyben is hallanának a témáról.”
A teljes interjú itt